Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi w Lidzbarku na sportowo

2016-06-22 15:10:26 (ost. akt: 2016-06-22 15:15:58)

Autor zdjęcia: Joanna Derbin

Honorowy Dawca Krwi brzmi dumnie, choć sam krwiodawca to najczęściej ktoś kogo mijamy codziennie na ulicy, nasz sąsiad może krewny. Ot skromna osoba, a dzieli się tym, co ma najcenniejszego - kroplą krwi ratują zdrowie, a nawet życie.

To właśnie dla nich i ich rodzin, a także sympatyków krwiodawstwa Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Lidzbark oraz Klubem Honorowych Dawców Krwi w Lidzbarku już tradycyjnie zorganizował festyn rodzinny pod nazwą „Zdrowym i aktywnym być”.

Festyn rozpoczął pobór krwi w nowoczesnym ambulansie zaparkowanym niedaleko plaży jak również turniej plażowej piłki siatkowej, zostały też przygotowane atrakcje w postaci: pokonywania toru przeszkód w alkogoglach – każdy chętny mógł doświadczyć jak trudno pokonać prosty tor będąc pod wpływem alkoholu, stanowisko do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, można było obejrzeć pokaz sprzętu ratunkowego i porozmawiać z ratownikami WOPR, postrzelać na strzelnicy. Dla dzieci przygotowany został konkurs wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i gigantyczne kolorowanki dla wytrwałych.

W festynie wzięło udział Stowarzyszenie „Wolność od strachu”, które pomaga ofiarom przemocy. Wielkimi brawami został nagrodzony występ dzieci i młodzieży z grupy sztuki walki Taekwondo pod kierunkiem Państwa Gromowskich.

Festyn odbywający się na plaży miejskiej, swoją obecnością zaszczycili zacni goście Maciej Sitarek – burmistrz Lidzbark, Janusz Bielecki – wiceburmistrz, Grażyna Zkrzewska – wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lidzbark, Małgorzata Nawrocka – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Miasta Lidzbark oraz liczni sponsorzy spotkania i goście z Działdowa, między innymi Wiesław Spychalski – Przewodniczący Rejonowej Rady Krwiodawstwa w Działdowie, w swoim życiu oddał ponad 100 litrów krwi i nadal aktywnie działa na rzecz krwiodawstwa w naszym powiecie.

Tym razem było ciepło, choć czasami wiał silniejszy wiatr – pozostałość po wichurze w przed dzień - to dopisali główni bohaterowie festynu – krwiodawcy z rodzinami i siatkarze, którzy rozgrywali mecze jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem festynu. Festyn otworzył Prezes Klubu HDK w Lidzbarku – Roman Nawrocki.

Spotkanie przebiegało w miłej, wakacyjnej atmosferze, Była to okazja do wymiany poglądów, rozmów i wspólnego zdrowego biesiadowania przy grillu.

Po zakończeniu siatkarskich zmagań zostały ogłoszone wyniki i wręczone statuetki, dyplomy i podziękowania. I tak:: I miejsce w IV Turnieju plażowej piłki siatkowej zajęli: Paweł Ławicki i Wiktor Mielczarek, II miejsce – Maciej Grabowski i Karol Jagodziński, III miejsce – Piotr Kużniarski i Adam Rzeczkowski.

Sędziowie turnieju przyznali statuetkę za dżentelmeńskie zachowanie na boisku – Fair Play Piotrowi Kużniarskiemu oraz po raz pierwszy została przyznana indywidualna nagroda dla najbardziej wartościowego gracza MVP otrzymał ją Maciej Grabowski.

Tego dnia padały same rekordy, rekordowy również okazał się pobór krwi – pozyskano jej ponad 22 litry. Gratulujemy wszystkim bo tak naprawdę każdy z uczestników jest zwycięzcą.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie dziękuje: Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stowarzyszeniu „Wolność od strachu”, młodzieży z Działdowskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK, krwiodawcom z Lidzbarskiego Klubu HDK za pomoc w organizacji festynu. Władzom miasta Lidzbark i sponsorom za dofinansowanie festynu. Do zobaczenia za rok!

Joanna Derbin

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jurek #2014853 | 37.47.*.* 22 cze 2016 22:22

  Pani joanno dlaczego nie jest wymieniony oraz na żadnej fotce nie ma Pana Jurka??? Na przyszłość proszę poprawić przekaz medialny

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Gratulacje #2014668 | 37.47.*.* 22 cze 2016 15:54

   Gratulacje, tylko dlaczego nie wymienione jest nazwisko prezesa PCK w działdowie i nie ma go na zdjęciach?? Mały skandal

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages