Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nasi funkcjonariusze w trójce najlepszych policjantów prewencji na Warmii i Mazurach

2016-07-03 09:10:00 (ost. akt: 2016-07-02 17:10:33)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Podczas wojewódzkich eliminacji zawodów „Patrol Roku 2016” na terenie WSPol w Szczytnie spotkali się najlepsi z najlepszych policjantów pionów prewencji Warmii i Mazur. Trzecie miejsce w konkursie zajęli sierż. szt. Łukasz Ziółkowski oraz st. sierż. Piotr Nowicki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Po dwudniowej rywalizacji puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie trafił do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, a to za sprawą sierż. Marcina Bondara i sierż. Kamila Dudyńskiego. Policjanci z Kętrzyna i ich koledzy z Olsztyna, którzy zajęli drugie miejsce, powalczą we wrześniu o tytuł najlepszego patrolu roku w Polsce.

Po dwudniowych zmaganiach we wtorek (28.06.2016) zakończyły się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wojewódzkie eliminacje do XXIII Finału Ogólnopolskich Zawodów „Patrol Roku 2016”.
42 funkcjonariuszy z Warmii i Mazur, którzy na co dzień patrolują ulice, rywalizowało w wymagających dużej sprawności, umiejętności, ale również wiedzy konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Pod czujnym okiem ekspertów – wykładowców Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie policjanci konkurowali w m.in. strzelaniu sytuacyjnym, skutecznym obezwładnianiu osób, teście wiedzy, skuteczności przeprowadzania policyjnej interwencji, a także udzielaniu pierwszej pomocy.

Po zliczeniu wszystkich punktów stało się jasne:
Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz tytuł najlepszego patrolu Warmii i Mazur trafił do sierż. Marcina Bondara i sierż. Kamila Dudyńskiego z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.
Sierż. Marcin Bondar został przyjęty do służby w policji w listopadzie 2011 roku. Po ukończonym kursie podstawowym w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w maju 2012 roku rozpoczął pracę w Zespole Partolowo-Interwencyjnym w Kętrzynie. W 2013 roku sierż. Marcin Bondar ukończył kurs specjalistyczny w zakresie taktyk i technik interwencyjnych. Na chwilę obecną w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie pełni funkcję instruktora taktyk i technik interwencji. Policjant był wielokrotnie nagradzany m.in. za zatrzymania sprawców na gorącym uczynku oraz za wzorowe wykonywanie obowiązków i zaangażowanie w służbę. W 2014 roku reprezentował kętrzyńską jednostkę podczas eliminacji wojewódzkich do Ogólnopolskiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2014” gdzie zajął III lokatę.Sierż. Kamil Dudyński służbę w szeregach policji rozpoczął w lipcu 2012 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w styczniu 2013 roku rozpoczął pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. Sierż. Kamil Dudyński od początku swojej służby związany był z Wydziałem Prewencji początkowo pracując w Ruchu Drogowym, a następnie w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym. Funkcjonariusz ukończył specjalistyczny dla policjantów kurs w zakresie kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uzyskując tytuł ratownika. Policjant brał udział w warsztatach udoskonalających pełnienie służby w zakresie taktyk i technik interwencji policyjnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Sierż. Kamil Dudyński był również wielokrotnie nagradzany za wzorowe wykonywanie obowiązków.

Sierż. Kamil Dudyński służbę w szeregach policji rozpoczął w lipcu 2012 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w styczniu 2013 roku rozpoczął pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. Sierż. Kamil Dudyński od początku swojej służby związany był z Wydziałem Prewencji początkowo pracując w Ruchu Drogowym, a następnie w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym. Funkcjonariusz ukończył specjalistyczny dla policjantów kurs w zakresie kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uzyskując tytuł ratownika. Policjant brał udział w warsztatach udoskonalających pełnienie służby w zakresie taktyk i technik interwencji policyjnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Sierż. Kamil Dudyński był również wielokrotnie nagradzany za wzorowe wykonywanie obowiązków.

Tuż za „patrolowcami” z Kętrzyna, na drugim stopniu podium, uplasowali się sierż. Bartosz Sołtysiuk oraz post. Łukasz Ewertowski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Post. Łukasz Ewertowski służbę z Policji pełni od grudnia 2014r. Młody stażem policjant ukończył półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, następnie odbył staż w Oddziale Prewencji Policji KWP w Olsztynie szlifując zdobytą wiedzę. Obecnie pracuje w Wydziale Interwencyjnym KMP w Olsztynie. Zanim wstąpił w szeregi policji trenował sporty walki. Z pewnością pomogło mu to w osiągnięciu wysokiego wyniku podczas pokonywania toru przeszkód. 27-letni kawaler w wolnych chwilach jeździ motocyklem.
Sierż. Bartosz Sołtysiuk przyjęty został do służby w czerwcu 2013r. Po ukończeniu kursu podstawowego rozpoczął pracę w Oddziale Prewencji Policji KWP w Olsztynie, gdzie spędził dwa lata. W ubiegłym roku został przeniesiony do Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Olsztynku gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Świeżo upieczony tata mieszka z żona w Olsztynie. W wolnych chwilach stara się uprawiać jak najwięcej sportu. Pływa, biega i jeździ rowerem. Lubi także poczytać dobrą książkę.

Trzecie miejsce w konkursie zajęli sierż. szt. Łukasz Ziółkowski oraz st. sierż. Piotr Nowicki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Ciągle zdobywane doświadczenie w pracy przez st. sierż. Piotra Nowickiego poparte jest jego wieloletnią służbą w formacjach uzbrojonych Wojska Polskiego. W latach 2005-2011 jako żołnierz Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim uczestniczył w misjach poza granicami państwa: jako Policja Wojskowa w Polskim Kontyngencie Wojskowym EUFOR w Republice Bośni i Hercegowiny oraz Polskim Kontyngencie Wojskowym UNIFIL w Tymczasowych Siłach Organizacji Narodów Zjednoczonych w Libanie. Jako żołnierz tej formacji uczestniczył również w Międzynarodowych ćwiczeniach Centrum Szkolenia Policji i Żandarmerii w SAINT-ASTIER we Francji. Jego doświadczenia wojskowe dopełniła ambicja wstąpienia do służby w policji, którą zrealizował w 2012 r. wiążąc swoją dalszą przyszłość zawodową i rodzinną z Lidzbarkiem w powiecie Działdowskim.

Sierż. szt. Łukasz Ziółkowski służbę w policji rozpoczął w marcu 2009 roku. Po ukończeniu kursu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczął pracę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Płocku. Od lipca 2012 roku kontynuuje służbę w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Lidzbarku, gdzie rozwija się zawodowo służąc w poprawie bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańców.

Wpływ na zajęcie wysokiej lokaty przez st. sierż. Piotra Nowickiego i sierż. szt. Łukasza Ziółkowskiego niewątpliwie miał fakt, że na co dzień tworzą zgrany „team” pełniąc wspólnie służbę patrolową. W pacy wykazują się dużym zaangażowaniem i sprytem w działaniu, a za osiągane rezultaty wielokrotnie wyróżniani i nagradzani byli przez kierownictwo jednostki.
Najlepsi policjanci Warmii i Mazur otrzymali z rąk Pani insp. dr Danuty Bukowieckiej – Zastępcy Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz mł. insp. Adama Kala – Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie puchar, medale, dyplomy oraz nagrody pieniężne.
Organizatorzy Eliminacji postanowili wyróżnić również policjantów najlepszych w danych konkurencjach.

Statuetki, dyplomy oraz medale otrzymali:
1. w konkurencji „strzelanie” – sierż. Bartosz Sołtysiuk oraz post. Łukasz Ewertowski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie
2. w konkurencji „techniki obezwładniania” – st. sierż. Paweł Piskorz oraz sierż. Piotr Napiórkowski z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie
3. w konkurencji "tor przeszkód" – sierż. Marcin Brodowski oraz sierż. Marcin Koszewski z Komendy Powiatowej Policji w Piszu
4. w konkurencji „interwencja, udzielanie pierwszej pomocy” - sierż. Marcin Bondar oraz sierż. Kamil Dudyński z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie
5. w konkurencji „test wiedzy” – st. sierż. Bartosz Łukasik oraz sierż. Arkadiusz Schodziński
Dwie najlepsze pary drużyny będą teraz reprezentować garnizon warmińsko-mazurskiej Policji w XXIII Finale Ogólnopolskich Zawodów „Patrol Roku 2016”, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

Zwycięzcom Eliminacji serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zawodów.

KWP Olsztyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ** #2020548 | 82.160.*.* 3 lip 2016 17:47

  nie to jest nasz Marcin H. :):):) tzn chyba był

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #2020546 | 37.47.*.* 3 lip 2016 17:34

  H.M to marka renomowanych ciuchów

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. *** #2020530 | 82.160.*.* 3 lip 2016 16:59

  A czy H.M. też juz w Lidzbarku?Bo coś długo go nie widać :) :) :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. He #2020462 | 37.47.*.* 3 lip 2016 14:13

  Ten policjant przeniósł się do policji w Lidzbarku prawie jak piłkarz krychowiak do francuskiego Monaco :) Wszak nie dla dużej kasy na misjach pokojowych tylko chciał wiernie służyć w policji dla dobra mieszkańców powiatu działdowskiego z chwalebną przodujacą rolą komendanta :):)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. He he #2020368 | 37.47.*.* 3 lip 2016 11:01

  Żeś chłopie zrobił transfer stulecia :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages