środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Ostatnia szansa na zgłaszanie propozycji do budżetu obywatelskiego na rok 2017

2016-07-07 08:32:35 (ost. akt: 2016-07-07 08:43:40)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Przypominamy, że do dnia 15 lipca można zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Dzięki niemu to my – mieszkańcy Działdowa – możemy wpływać na wygląd naszego miasta.

Zobacz także: „Pumptrack” w Działdowie otwarty „Pumptrack” w Działdowie otwarty Pierwsze zadanie budżetu obywatelskiego w kategorii inwestycje, czyli budowa toru rowerowego typu „pumptrack” zostało zrealizowane. Od 24 czerwca mieszkańcy...
Zobacz także: Cover Dance Festiwal [zdjęcia, film] Cover Dance Festiwal [zdjęcia, film] Trzy zespoły: De kower’s, Chłopaki i Singers zagrały podczas tegorocznego przeglądu zespołów dancingowych. Imprezę zorganizował Miejski Dom Kultury w Działdowie....
Zobacz także: Zderzenia aut Zderzenia aut W piątek, 24 czerwca ok. godz. 17.30 na skrzyżowaniu dróg Działdowo – Klęczkowo - Komorniki zderzyły się dwa auta.
Zobacz także: Zakończenie zajęć Klubu Malucha w działdowskiej bibliotece [zdjęcia] Zakończenie zajęć Klubu Malucha w działdowskiej bibliotece [zdjęcia] — 30 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się na zajęciach w Klubie Malucha, który działa przy bibliotece od ubiegłego roku. W zajęciach,...

Wniosek może złożyć każdy, kto najpóźniej w roku przeprowadzenia konsultacji kończy 16 rok życia i jest zameldowany na pobyt stały lub czasowy w Gminie-Miasto Działdowo. Propozycje o charakterze inwestycyjnym należy składać na specjalnie przygotowanym formularzu zgłoszeniowym, wraz z listą poparcia projektu, przez co najmniej 20 mieszkańców. Koszt realizacji jednego zgłoszonego projektu nie może przekroczyć 100.000,00 zł. Łączna pula środków na wszystkie zadania to 500.000,00 zł.
— Mieszkańcy, chcący złożyć wnioski, będą mogli skorzystać z fachowej pomocy pracowników Urzędu Miasta, którzy pomogą w ich wypełnieniu. Przy wypełnianiu niezbędny jest nr PESEL i lista poparcia dla projektu. Na spotkanie zapraszamy w poniedziałek, 11 lipca w godz. od 15.00 do 17.00 w sali konferencyjnej urzędu przy ul. Zamkowej 12 — mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.
Kolejnym etapem czynności w ramach wyboru zadań do realizacji w budżecie miasta na rok 2017 będzie weryfikacja zgłoszonych inwestycji. Zostanie ona przeprowadzona na przełomie lipca i sierpnia 2016 r.
Zakwalifikowane inwestycje zostaną poddane głosowaniu mieszkańców, które zaplanowano na czas od 5 do 30 września 2016 r. Do budżetu Gminy-Miasto Działdowo zostaną wprowadzone te zadania, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów i będą mieściły się w puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski.
Zarówno zgłoszenia propozycji, jak również, wyboru zadań będzie można dokonywać korzystając ze strony internetowej (www.bo.dzialdowo.pl ) lub wypełniając odpowiednie formularze w wersji papierowej, dostępne w Urzędzie Miasta, ul. Zamkowa 12.

Kalendarz czynności podjętych w celu wyboru zadań do realizacji w budżecie Gminy-Miasto Działdowo na rok 2017.

1. Kampania informacyjna dotycząca zasad przygotowania budżetu obywatelskiego
maj - wrzesień 2016 r.

2. Zgłaszanie projektów przez mieszkańców
6 czerwca -15 lipca 2016 r.

3. Weryfikacja przez komórki merytoryczne i zespół konsultacyjny
18 lipca - 26 sierpnia 2016 r.

4. Ustalenie ostatecznej listy projektów objętych głosowaniem oraz listy projektów odrzuconych
29 sierpnia - 2 września 2016 r.

5. Głosowanie mieszkańców
5-30 września 2016 r.

6. Ustalenie wyników głosowania wraz z protokołem i przedstawienie wyników Burmistrzowi i Przewodniczącemu Rady Miasta
3-7 października 2016 r.

7. Podanie do publicznej wiadomości zbiorczych wyników głosowania oraz opublikowanie listy projektów rekomendowanych do projektu budżetu 2017 r.
do 21 października 2016 r.


oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages