Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

W wakacje się nie nudzimy

2016-07-10 12:10:50 (ost. akt: 2016-07-10 09:24:31)

Autor zdjęcia: archiwum stowarzyszenia

Stowarzyszenie Społeczno-Oświatwe Opoka w Kiełpinach, jak co roku pozyskało dofinansowanie na wypoczynek letni dla dzieci.


Zobacz także: "Królewna Gburka" – przedstawienie w wykonaniu rodziców, nauczycieli i dzieci [zdjęcia] "Królewna Gburka" – przedstawienie w wykonaniu rodziców, nauczycieli i dzieci [zdjęcia] W sobotę i niedzielę (4-5 czerwca) rodzice, nauczyciele i przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Działdowie, w sali widowiskowej Miejskiego Domu...
Zobacz także: Diamentowy druh Agaton Skoneczka Diamentowy druh Agaton Skoneczka W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Truszczynach obchodzić będzie 60-tą (diamentową) rocznicę swej działalności. Główne uroczystości, wraz z nadaniem...
Zobacz także: Moda na czytanie. Maraton czytania w Zespole Szkół nr 2 w Działdowie Moda na czytanie. Maraton czytania w Zespole Szkół nr 2 w Działdowie W ramach realizacji programu „Czytające Szkoły” i obchodów kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” 31 maja 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła...
Zobacz także: Polska – Kolumbia na działdowskim stadionie. Zapraszamy na mecz Polska – Kolumbia na działdowskim stadionie. Zapraszamy na mecz W czwartek (21 lipca) o godz. 15.30 wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na działdowski stadion.

Dzięki wsparciu Fundacji PKO BP w 30 czerwca został zorganizowany wyjazd do Gdyni, Gdańska i Sopotu. Z wyjazdu skorzystało 30 dzieci. W czwartek, wcześnie rano wycieczkowicze zebrali się przy Szkole Podstawowej w Kiełpinach. Realizacja programu wycieczki rozpoczęła się od pobytu przy nowoczesnym stadionie piłkarskim Energa Gdańsk.

Wielki stadion zbudowany na Euro 2012 oraz piękny jego kształt, w kolorze bursztynu wywołał wśród dzieci ogromne wrażenie. Nie mniej emocji wywołał wśród dzieci pobyt w Muzeum Marynarki Wojennej, które jest jedną z atrakcji Gdyni, mieszczącą się na Bulwarze Nadmorskim.
Dzieci obejrzały eksponaty związane z polskimi działaniami zbrojnymi na morzu, uzbrojenie i sprzęt bojowy, sięgający od XVII w. do czasów obecnych. Szczególną uwagę zwrócił zbiór broni z czasów II wojny światowej oraz okresu powojennego, m.in. samoloty i śmigłowce należące do lotnictwa Marynarki Wojennej.

Tuż niedaleko można było zobaczyć statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniami. Widoki były piękne. Następnie dzieci spędziły czas na statku Dar Pomorza - trzymasztowym żaglowcu, który niegdyś pełnił funkcję statku szkoleniowego Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Na jego pokładzie dzieci zobaczyły miejsce spani i spożywania posiłków przez praktykantów, oficerów i oficerów starszych, magazyn żagli czy maszynownię. Pobyt na statku wywołał wśród dzieci ogrom pozytywnych emocji.

Potem w Akwarium Gdyńskim dzieci odkrywały tajemnice podwodnego świata wraz z ponad tysiącem okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z wód bliskich i dalekich. Kolejna oczekiwaną atrakcją był spacer po Molo w Sopocie, które jest jedną z wizytówek polskiego wybrzeża.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie i podziwiając widoki dzieci zrobiły wiele pamiątkowych zdjęć. Aby posilić się i odpocząć zaplanowano pobyt w McDonald's. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Starówki w Gdańsku.

Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na zakup pamiątek. Uczestnicy wycieczki pomimo zmęczenia podróżą, wrócili bardzo zadowoleni. Zarząd Stowarzyszenia Opoka serdecznie dziękuje Fundacji PKO BP za okazane wsparcie. - Cieszymy się, że dzięki wsparciu ludzi dobrej woli mogliśmy w wakacje zapewnić dzieciom mnóstwo atrakcji – powiedziała Danuta Ciesielska prezes Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie OpokaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages