Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Anna Cieślak pięknie czytała wiersze Zbigniewa Rzeszutko [film, zdjęcia]

2016-07-10 23:08:08 (ost. akt: 2016-07-11 00:02:57)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

10 lipca na plenerowej scenie nad małym jeziorkiem przy ul. Garbuzy w Lidzbarku zainaugurowano cykl letnich spotkań z poezją pod nazwą Powiatowe Wieczory z Poezją. Impreza jest finansowana ze środków Powiatu Działdowskiego, a wykonanie zadania powierzono Stowarzyszeniu Działdowska Kuźnia Słowa. Technicznie i organizacyjnie imprezę wsparł MGOK.


Zobacz także: Ostatnia szansa na zgłaszanie propozycji do budżetu obywatelskiego na rok 2017 Ostatnia szansa na zgłaszanie propozycji do budżetu obywatelskiego na rok 2017 Przypominamy, że do dnia 15 lipca można zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Dzięki niemu to my – mieszkańcy Działdowa – możemy wpływać...

Na gustownie przygotowanej scenie w otoczeniu zieleni, na tle jeziorka zasiedli aktorka Anna Cieślak wraz z poetą i felietonistą ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, mieszkańcem Lidzbarka – Zbigniewem Rzeszutko. Licznie zgromadzoną publiczność powitały Renata Buczyńska – prezes SDKS oraz Katarzyna Borowska – Dyrektor MGOK w Lidzbarku. Przed sceną ustawiono plansze z informacjami o bohaterach wieczoru. Wokół sceny ustawiono sztalugi, na których zaprezentowano dzieła Karola Afeltowicza oraz jego przyjaciół. Muzycznie uświetnił spotkanie znakomity pianista i kompozytor Stanisław Deja.

Zobacz także: Kolejny sukces działdowskich biegaczy. Relacja Pawła Żmijewskiego z biegów w Olsztynku Kolejny sukces działdowskich biegaczy. Relacja Pawła Żmijewskiego z biegów w Olsztynku Zapraszamy do przeczytania relacji Pawła Żmijewskiego z biegu w Olsztynku: — Nie wiem czy pamiętacie, jak ostatnio pisałem o upale, który panował podczas...
Zobacz także: Po Działdowie przewodnik niezwykły 
[zdjęcia] Po Działdowie przewodnik niezwykły 
[zdjęcia] Towarzystwo Ziemi Działdowskiej wydało kolejną publikację. Tym razem jest to praca zbiorowa pod redakcją Mariana Odachowskiego "Po Działdowie przewodnik...

Publiczność bardzo dobrze przyjęła treści prezentowane na spotkaniu i nagrodziła występujących długimi oklaskami. Podczas wieczoru Zbigniew Rzeszutko mógł pochwalić się najnowszą publikacją napisaną wspólnie z małżonką Ewą, która ukazała się pod tytułem „Lidzbark w obrazach historią i słowem lekko powiązanych”. Książkę można było kupić na spotkaniu.
A Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz M-GOK w Lidzbarku zapraszają już za tydzień 17 lipca na kolejne spotkanie z poezją. Wystąpi Marcin Troński oraz lidzbarska poetka Aneta Balla.

Renata Buczyńska, SDKS
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. (..) #2027742 | 82.160.*.* 15 lip 2016 14:57

  dajcie spokój z tą poezją i wierszami, albo zostawcie je na jesienne wieczory. czas zapełnijcie latem a nie smutkiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jhj #2026010 | 82.160.*.* 12 lip 2016 20:26

  Czy w Lidzbarku zawsze będę malkontenci

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ale #2025528 | 82.160.*.* 11 lip 2016 21:57

  pokazałeś kulturę jedno rożku!! Wysoką!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jedno rożek #2025431 | 82.160.*.* 11 lip 2016 20:21

  Znawcy poezji się odezwali, disco polo wam w głowie nie kultura słowa. Przepraszam czy Lidzbark jest taki jak komentarze. Dajcie spokój.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages