Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Apokalipsa 2.0+ wystawa MGOK

2016-07-16 11:09:22 (ost. akt: 2016-07-16 11:28:34)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W miniony weekend (9 i 10 lipca) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku gościł niezwykłe wydarzenie artystyczne – trwającą tylko dwadzieścia cztery godziny - wystawę multimedialną "Apokalipsa 2.0 +".


Zobacz także: W Działdowie i Lidzbarku bez zmian, nowy dyrektor w Malinowie W Działdowie i Lidzbarku bez zmian, nowy dyrektor w Malinowie Pod koniec czerwca i na początku lipca w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat działdowski, odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów....
Zobacz także: W wakacje się nie nudzimy W wakacje się nie nudzimy Stowarzyszenie Społeczno-Oświatwe Opoka w Kiełpinach, jak co roku pozyskało dofinansowanie na wypoczynek letni dla dzieci.

Artyści plastycy (m.in. Krzysztof Andrzej Górecki i Dominika Daszewska) zaprezentowali prace wykonane w technice olejnej, których tematyka oscylowała wokół przekazu Księgi Apokalipsy św. Jana. Istotą ich dzieła jest forma otwarta, stanowiąca zaproszenie do jego kontynuacji skierowane do twórców z różnych regionów Polski i świata. Niełatwy temat wizji apokaliptycznych ujęty został w przystępnej konwencji bliskiej barwnemu obrazowaniu surrealistycznemu, zaś różnorodność twórczej wyobraźni artystów gwarantowała wielowymiarowe przedstawienie tematu.

Integralnymi składnikami wernisażu (zgodnie z postulowaną przez przybyłych do Lidzbarka twórców koncepcją sztuki "integralnej") były: dyskusja z publicznością (animowana przez pastora Waldemara Radacza), projekcja krótkometrażowego filmu traktującego o współczesnych formach "apokalipsy spełnionej" oraz koncert muzyki poważnej w wykonaniu Stanisława Deji (fortepian) i Artura Szałkowskiego (śpiew).
Wernisażowi towarzyszyła twórcza atmosfera doceniona zarówno przez artystów jak i zgromadzoną w sali widowiskowej publiczność (w tym przybyłą z Niemiec i Wielkiej Brytanii). Co najważniejsze, lidzbarscy twórcy również przyłączyli się do tej interesującej akcji artystycznej.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages