środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Marcin Troński i Aneta Balla plenerowo w Lidzbarku [zdjęcia, film]

2016-07-18 15:01:23 (ost. akt: 2016-07-18 15:09:31)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Organizatorzy tegorocznych Powiatowych Wieczorów z Poezją patrzyli w niedzielne (17 lipca) wieczorne niebo z niepokojem, ale po kilku deszczowych dniach podczas zaplanowanej w plenerze imprezy zaświeciło słońce.


Zobacz także: Anna Cieślak pięknie czytała wiersze Zbigniewa Rzeszutko [film, zdjęcia] Anna Cieślak pięknie czytała wiersze Zbigniewa Rzeszutko [film, zdjęcia] 10 lipca na plenerowej scenie nad małym jeziorkiem przy ul. Garbuzy w Lidzbarku zainaugurowano cykl letnich spotkań z poezją pod nazwą Powiatowe Wieczory...
Zobacz także: Zakłócał ciszę nocną. Odpowie także za znęcanie się nad rodziną Zakłócał ciszę nocną. Odpowie także za znęcanie się nad rodziną Policjanci zatrzymali mężczyznę zakłócającego ciszę nocną na jednym z działdowskich osiedli. Jak się okazało, mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom....
Zobacz także: W wakacje się nie nudzimy W wakacje się nie nudzimy Stowarzyszenie Społeczno-Oświatwe Opoka w Kiełpinach, jak co roku pozyskało dofinansowanie na wypoczynek letni dla dzieci.

Lidzbarski Miejsko Gminny Ośrodek Kultury przygotował miejsce do czytania poezji na plenerowej scenie nad małym jeziorkiem przy ul. Garbuzy.

Bohaterami spotkania byli aktor Marcin Troński oraz młoda lidzbarska poetka Aneta Balla, o której aktor powiedział, że jej wiersze są bardzo dojrzałe w wymowie, co nie wydaje się być spójne z jej młodym wiekiem.

Widownię przywitały Katarzyna Borowska - dyrektor MGOK w Lidzbarku oraz Renata Buczyńska - prezes Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Stowarzyszeniu Powiat Działdowski powierzył zadanie organizacji tegorocznej edycji imprezy. Dyrektor na wstępie zachęciła widownię do happeningu – nakarmienia kaczek pływających w pobliżu sceny, ponieważ, jak powiedziała, towarzyszą wydarzeniom odbywającym się na tej scenie. Następnie burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek przywitał widownię, ciepło wyraził się o działaniach Stowarzyszenia, dzięki którym poezja zawitała w takiej nietypowej formie do Lidzbarka, a ponieważ, jak się okazało, lidzbarska widownia odbiera te spotkania bardzo pozytywnie, wyraził nadzieję, że kolejne edycje również w Lidzbarku będą organizowane. Swoje wystąpienie zakończył wręczeniem bukietu kwiatów na ręce prezes SDKS Renaty Buczyńskiej.

Potem sceną rządziły niepodzielnie słowa wierszy Anety Balla oraz muzyka, którą w odpowiednich momentach wprowadzał Stanisław Deja. Wokół bohaterów spotkania rozstawiono sztalugi z dziełami lidzbarskich artystów - malarzy.
Na zakończenie Renata Buczyńska i Piotr Kozikowski z SDKS wręczyli kwiaty aktorowi, poetce i dyrektor MGOKu Katarzynie Borowskiej.

— Dziękuję Pani dyrektor MGOKu oraz jej współpracownikom za wspaniale przygotowane miejsce do promocji lokalnych twórców słowa i wszelką okazaną pomoc w organizacji imprezy. Pozwólcie Państwo iż przypomnę, że zadanie finansowane jest ze środków Powiatu Działdowskiego. Dziękuję również burmistrzowi Lidzbark za pełne i wszechstronne wsparcie tej inicjatywy. To ostatnie z dwóch zaplanowanych w tym roku spotkań z poezją w Lidzbarku. Następne będą miały miejsce w Działdowie i Iłowie-Osadzie, gdzie serdecznie Państwa zapraszamy. Chciałabym też wymienić osoby z naszego Stowarzyszenia, które najbardziej zaangażowały się w prace związane z przygotowaniem Powiatowych Wieczorów z Poezją. Są to Jadwiga Smółka, Ewa Sotomska, Sylwia Kaczmarczyk i Witold Ostrowski. Serdecznie Wam dziękuję – powiedziała prezes SDKS Renata Buczyńska.

A już w najbliższą niedzielę, 24 lipca, w działdowskim Parku HDK o godz. 18.00 na scenie zobaczymy pochodzącego z pobliskiej Nidzicy aktora Piotra Jankowskiego, który prezentować będzie wiersze Marka Chojnackiego.
Zapraszamy.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A nie jest #2029243 | 82.160.*.* 19 lip 2016 10:28

  to rezultat intensywnego dłubania w nosie podczas tych wieczorów poetyckich?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. również z fejsa #2029219 | 82.160.*.* 19 lip 2016 09:38

  Dlatego, ponieważ był jakimś tam "ostatnim ręcznikiem" w jednej z działdowskich szkół.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wyczytane na fejsie #2029123 | 83.9.*.* 18 lip 2016 23:42

  poezja a ortografia, dlaczego pan W. O" cherbatę w słoiku"popełnił przez"ch" a nie przez' h"

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages