środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

"Spacerem po Mazowszu" - wernisaż wystawy w MGOK w Lidzbarku

2016-08-12 17:04:54 (ost. akt: 2016-08-12 16:58:43)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W galerii "Nowa Przestrzeń" działającej przy Miejskim Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbył się wernisaż wystawy grafik Jacka Gałężewskiego - malarza, rzeźbiarza i grafika mieszkającego i tworzącego obecnie w Nasielsku.


Zobacz także: Zakończyły się Powiatowe Wieczory z Poezją. Lidia Sadowa i Bernard Żóralski w Iłowie [zdjęcia, film] Zakończyły się Powiatowe Wieczory z Poezją. Lidia Sadowa i Bernard Żóralski w Iłowie [zdjęcia, film] Ostatnie spotkanie w ramach IV edycji Powiatowych Wieczorów z Poezją odbyło się w Iłowie-Osadzie (7 sierpnia).

Jacek Gałężewski to twórca aktywny już od kilku dziesięcioleci, laureat wielu krajowych konkursów i zdobywca nagród. Swoje prace wystawiał dotąd w sporej ilości galerii w Polsce, proponując odbiorcom spotkanie z realistycznie przedstawionymi pejzażami, ale nie tylko...

– Na wernisażu lidzbarskiej wystawy zatytułowanej "Spacerem po Mazowszu" zaprezentowane zostały grafiki, które obok dbałości o szczegół, prezentują mazowiecki pejzaż od strony zawartych w nim elementów wizyjnych, często ukrytych przed powierzchownym oglądem. Ten składnik prac Jacka Gałężewskiego pozwala odczytywać je w zestawieniu chociażby z prozą Jarosława Iwaszkiewicza (zwłaszcza z "Podróży do Polski"), co stało się jednym z tematów spotkania artysty z licznie przybyłą do galerii publicznością. W Lidzbarku można obejrzeć w sumie kilkadziesiąt prac Jacka Gałężewskiego – mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska. – Tradycyjnie wieczór (6 sierpnia) w "Nowej Przestrzeni" miał znakomitą oprawę muzyczną (Joanna Przyborowska - śpiew i pianino), zaś na gości czekał słodki poczęstunek i napoje. Warto podkreślić ten aspekt funkcjonowania lidzbarskiej galerii - oprawę wyznaczającą szacunek zarówno dla prezentowanej sztuki, jak i chcących ją poznawać odbiorców.

Wystawa grafik Jacka Gałężewskiego jest czynna do 14 września (od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 17.00). Wstęp do galerii jest bezpłatny.

Zapraszamy.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages