Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Kurkowi bracia z wizytą w Oebisfelde

2016-08-23 13:11:01 (ost. akt: 2016-08-23 13:15:04)

Autor zdjęcia: archiuwm Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Przedstawiciele Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Lidzbarka wzięli udział w uroczystej proklamacji Króla Kurkowego Bractwa z Oebisfelde. Z Lidzbarka do Niemiec pojechało dwóch braci - Krzysztof Główczyński i Janusz Makówka.

Zobacz także: Obchody Święta Policji w Działdowie [film, zdjęcia] Obchody Święta Policji w Działdowie [film, zdjęcia] Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Działdowie uczestniczyli w powiatowych obchodach Święta Policji. Obok kierownictwa Komendy...

Impreza odbyła się 20 sierpnia. Po uroczystym przemarszu z udziałem orkiestry szałamajek ogłoszono wyniki zmagań strzeleckich, które pozwoliły na wyłonienie tegorocznego Króla Kurkowego Bractwa z Oebisfelde, rycerzy oraz Księcia Strzelców z grupy młodzieżowej. Uroczystość zakończyła się balem, a rano zorganizowano wspólne śniadanie z udziałem sponsorów — opowiada Krzysztof Główczyński, prezes lidzbarskiego bractwa. — Był to znakomity czas na prowadzenie rozmów o stworzeniu możliwości wymiany młodzieży zainteresowanej sportem strzeleckim, finansowanej przez polsko-niemiecką fundację współpracy, podobnie jak od lat organizują to nasze partnerskie parki (Welski Park Krajobrazowy i park z Droemling).

— W czasie śniadania poznaliśmy jednego z najważniejszych inwestorów w Oebisfelde - Polaka, który wyemigrował 40 lat temu do Wolfsburga — dodaje pan Główczyński.
— W Unii Europejskie 10 proc. społeczeństwa należy do bractw, jest to bardzo popularny ruch społeczny. Wiele klubów i organizacji posiada własne strzelnice w jednej miejscowości. — mówi Krzysztof Główczyński. — Chcielibyśmy więc zachęcić młodzież z Lidzbarka i okolic do uaktywnienia swoich pasji strzeleckich. Zapraszamy do naszej strzelnicy.

oprac.mcz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages