Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Masz pomysł? Teraz masz szanse go zrealizować! Budżet obywatelski w Lidzbarku

2016-10-19 16:26:42 (ost. akt: 2016-10-19 16:16:50)

Autor zdjęcia: archiwum UM

Władze samorządowe w Lidzbarku zdecydowały o pierwszych konsultacjach społecznych dotyczących wniosków mieszkańców do budżetu gminy na rok 2017. Do 14 października można było zgłaszać swoje projekty mieszące się w kwocie do 100 000 zł.

Zobacz także: Plac zabaw „Dziecięca Kraina” już otwarty [zdjęcia, film] Plac zabaw „Dziecięca Kraina” już otwarty [zdjęcia, film] W piątek (12 sierpnia) odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw „Dziecięca kraina”. Obiekt powstał dzięki Budżetowi obywatelskiemu. Plac zabaw...


W sumie wpłynęło 12 wniosków. Na chwile obecną trwa ich weryfikacja. Od 21 do 28 października będzie można oddać głos na wybrany przez siebie projekt. Głosować można od poniedziałku do piątku w kilku punktach w mieście: Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, LO im. K.K. Baczyńskiego, ZS im. Króla Władysława Jagiełły oraz przy ul. Dworcowej 2, od godz. 10.00 do godz. 14.00. Uprawnieni do oddania głosu są mieszkańcy zameldowani na terenie Lidzbarka, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16. rok życia.


Rozmowa burmistrzem Lidzbarka Maciejem Sitarkiem— Skąd pomysł na konsultacje społeczne w Lidzbarku?
— Budżet obywatelski na stałe wpisał się w działalność większości samorządów w Polsce. Jak możemy zaobserwować przynosi to wymierne korzyści dla lokalnych społeczności. Najwyższy czas, aby również Lidzbark i jego mieszkańcy mogli brać czynny udział w decydowaniu o przeznaczeniu części środków z budżetu Gminy.

Czym jest budżet obywatelski?
— Inaczej nazywany budżetem partycypacyjnym. Jest to proces decyzyjny, w którym uczestniczą mieszkańcy na zasadzie konsultacji społecznych.

Jakie są korzyści płynące z takich konsultacji?
— Współdecydowanie o przeznaczeniu publicznych pieniędzy włącza obywateli w proces sprawowania władzy w samorządzie, co niesie za sobą poczucie odpowiedzialności jako wspólnoty. Mieszkańcy maja możliwość w pewnym stopniu zabrania głosu na temat konkretnych działań.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lidzbarzak #2094594 | 185.137.*.* 22 paź 2016 10:15

  Glosowanie od 10 do 14? A co z ludzmi ktorzy pracuja? Sitarek znow w wala leci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages