środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Dzień Papieski w Dłutowie

2016-10-20 09:45:29 (ost. akt: 2016-10-20 09:14:57)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Jan Paweł II - papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci, aby pamięć o nim uhonorować w Kościele rzymskokatolickim ustanowiono Dzień Papieski, który 18 października uczciliśmy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dłutowie.

Zobacz także: Dłutowo – pasowanie na ucznia Dłutowo – pasowanie na ucznia 13 października był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy pierwszej. Tego dnia zostali oni włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza...


W tym roku XVI Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Msza święta poprowadzona przez księdza Krzysztofa Kowalskiego, a akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem polonistki Jolanty Cichockiej i nauczycielem sztuki Marii Przybysz-Giżyńskiej, była okazją do dziękczynienia Bogu za nasze rodziny, za każdą rodzinę, a także za życie i posługę papieża.

W odczytanych tekstach i prezentacji multimedialnej przypomnieliśmy najważniejsze chwile z życia św. Jana Pawła II. Hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”, pozwolił nam odkryć na nowo wartość uczynków miłosiernych względem ciała i duszy. Radosny śpiew szkolnego chóru oraz wygłaszane teksty i wiersze przez dzieci i młodzieży gimnazjum i szkoły podstawowej w Dłutowie stały się podkreśleniem wyjątkowości tego dnia i wyrażeniem wdzięczności Bogu za pontyfikat Wielkiego Polaka.

„Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” JPII


Pomimo, że Jana Pawła II nie ma wśród nas od jedenastu lat, to ciągle na nowo ożywa – w swojej nauce, w swoich słowach, w swoim przykładzie życia. Jest dla nas niedoścignionym wzorcem osobowym.

Ojciec Święty Jan Paweł II nie tylko mówił nam o tym, abyśmy czynili miłosierdzie wobec braci, ale sam był pierwszym sługą tego przesłania. Przychodził jako apostoł miłosierdzia w najgłębszym i najbardziej wzruszającym aspekcie miłości: w gotowości przebaczania, ucząc nas tym samym, że „przebaczyć to znaczy odwołać się do dobra, które jest większe od jakiegokolwiek zła".

Przez 27 lat jego pontyfikatu byliśmy świadkami wielu odcieni miłosierdzia św. Jana Pawła II: od stawiania drogowskazów młodym, umacniania rodzin, do jednoczenia się z samotnymi i cierpiącymi. Na koniec modlitewnego spotkania została wykonana przez wszystkich zgromadzonych „Barka”- ulubiona pieśń Jana Pawła II. Wzruszeni i przejęci usłyszanymi słowami wróciliśmy na zajęcia.


Jolanta Cichocka


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages