Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wizyta w urzędzie miasta i piekarni

2016-10-21 21:36:49 (ost. akt: 2016-10-21 16:53:12)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłutowie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Urzędu Miasta i Gminy i piekarni w Lidzbarku.

Uczestników wycieczki przywitały pani Katarzyna Leśniewska i Aleksandra Wróblewska, które oprowadziły i opowiedziały o poszczególnych wydziałach. Uczniowie odwiedzili salę konferencyjną, w której spotkali się z burmistrzem Maciejem Sitarkiem i zastępcą burmistrza Januszem Bieleckim.
Zobacz także: Dłutowo – pasowanie na ucznia Dłutowo – pasowanie na ucznia 13 października był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy pierwszej. Tego dnia zostali oni włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza...

Burmistrz opowiedział dzieciom o historii budynku, w którym mieści się Urząd Miasta i Gminy. Następnie trzecioklasiści razem z włodarzami miasta poznawali historię Lidzbarka, oglądając i czytając kroniki. Później uczniowie odwiedzili gabinet burmistrza, gdzie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z burmistrzem. Po spotkaniu dzieci otrzymały jojo z logiem Lidzbarka.

Trzecioklasiści zostali przyjęci przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku bardzo życzliwie i ciepło.

Po wizycie w urzędzie uczniowie także udali się do Piekarni GS w Lidzbarku, gdzie zgłębiali tajniki pracy piekarza.

Pani prezes Agata Sitarz oprowadziła dzieci, pokazując różne pomieszczenia w piekarni. Następnie uczniowie poznali piekarza, którym pokazał im urządzenia i maszyny wykorzystywane do wypieku chleba oraz ciekawie opowiedział o swojej pracy. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyrabia się ciasto na chleb. Później piekarz zaprosił trzecioklasistów do stołów.

Wychowankowie spróbowali swoich sił w fachu piekarza. Po uformowaniu rogali, bułek i chlebów uczniowie z niecierpliwością czekali na swoje wypieki. Gdy wizyta dobiegała końca, dzieci podziękowały prezes piekarni i pracownikom za okazaną życzliwość i gościnność.

Po powrocie do szkoły trzecioklasiści dokonali degustacji pieczywa, które sami wypiekali. Podczas tej wycieczki uczniowie klasy III A wiele się nauczyli.


Dorota Klejnowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages