Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

VIII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „Copernicus”

2016-11-26 13:00:00 (ost. akt: 2016-11-26 09:33:42)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku po raz ósmy gościło uczestników Powiatowego Konkursu Astronomicznego „Copernicus”.

Zobacz także: Spotkanie z panią Ewą Sotomską Spotkanie z panią Ewą Sotomską Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Działdowie spotkali się z Ewą Sotomską, która zebrała i do druku przygotowała książkę „Kierz róży. Bajki mazurskie”. Spotkanie...

— Instytucjonalnym organizatorem i sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Działdowie, zaś pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym był nauczyciel fizyki i astronomii lidzbarskiego liceum pan Krzysztof Wiśniewski — mówi nauczycielka Paulina Sekita.

21 listopada odbyły się zawody, w których przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali swoją wiedzę z zakresu astronomii. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Po zażartej walce, w której nie zabrakło i dogrywek, wyłoniono zwycięzców.

Kategoria szkoły gimnazjalne: pierwsze miejsce zajął Dawid Kosek z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie, którego przygotowywał do konkursu fizyk Andrzej Tomporowski, na drugim miejscu znalazł się Mikołaj Karbowski z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Lidzbarku, a trzecie miejsce przypadło w udziale Natalii Kacprzak z Gimnazjum im. Pawła Nowakowskiego w Dłutowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Paweł Śliwiński z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie, zaś drugie i trzecie miejsce wywalczyli gospodarze – Bartłomiej Kiempisty i Patryk Kalwa.

Zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: słuchawki, głośniki bezprzewodowe i przenośne dyski ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages