środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Niech się niesie radość i pokój. Koncert kolęd i pastorałek [zdjęcia]

2016-12-21 00:30:00 (ost. akt: 2016-12-20 21:26:43)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK Lidzbark

W niedzielny wieczór (18 grudnia) w sali widowiskowej lidzbarskiego ośrodka odbył koncert kolęd i pastorałek – wyjątkowe wydarzenie przedświąteczne, które wśród licznie zgromadzonej publiczności powołało nastrój radości i pokoju, a to za sprawą starannie przygotowanego oraz podanego z wyobraźnią repertuaru.

— Specyfiką polskich kolęd i pastorałek jest ich podatność na różnorodne interpretacje oraz nowoczesne formy aranżacyjne — mówi Katarzyna Borowska, dyrektor MGOK w Lidzbarku. — Lidzbarski wieczór kolędowy wypełniły utwory w pełni trafiające w nastrój czasu, w większości o nowoczesnych aranżacjach (kompozycje stylizowane były głównie na brzmienia muzyki pop), znalazło się też miejsce dla ludowych pastorałek (jak chociażby "Hejże ino dyna dyna"), a także znanych piosenek świątecznych i zimowych. Pomimo różnorodności repertuarowej całość koncertu odznaczała się spoistością – a to głównie za sprawą wykonania poszczególnych utworów.

— Wieczór kolędowy przygotowany został przez wokalistów lidzbarskiego ośrodka kultury oraz gości, którzy na co dzień współpracują z domem kultury w ramach Akademii Sztuki Ludowej. Wokalistom akompaniował specjalnie zaproszony kwartet z Lubawy składający się z muzyków popularnej (nie tylko w regionie) grupy No Makeup — dodaje pani Katarzyna.
Interesującym składnikiem wieczoru, który podkreślał zarazem jego bożonarodzeniowy nastrój, były wpisane w jeden z utworów słowa życzeń (bądź też swoistej modlitwy) wypowiedziane przez Katarzynę Borowską.

"Lidzbark na Święta" (bo tak zatytułowany był lidzbarski koncert) stanowił znakomite muzyczne przygotowanie do świątecznego nastroju, podkreślając zarazem jak wspaniałym rezerwuarem polskiej kultury są kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages