Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Czas spokoju, miłości i pojednania

2016-12-28 20:05:00 (ost. akt: 2016-12-28 20:01:52)

Autor zdjęcia: Dorota Klejnowska

Otwórzmy swe serca szeroko, bo chociaż to stare dzieje ,dzisiaj takich dzieci jak, „dziewczynka z zapałkami”, jest naprawdę wiele.

Pomóżmy im, jeśli możemy, zróbmy co w naszej mocy, może i my, kiedyś będziemy potrzebować pomocy...

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją. Tego dnia uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Dłutowie pod opieką nauczycieli: Jolanty Cichockiej, Anny Osowskiej, Marii Przybysz-Giżyńskiej, Anny Deptuły i Marzanny Nąć przygotowali świąteczne przedstawienie "Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena. Uczniowie długo przygotowywali się do występu i wykonali swoją aktorską pracę perfekcyjnie.

W bajkowy klimat, niewątpliwie wprowadziła wszystkich przepiękna scenografia oraz urozmaicenie występu o kolędy wykonane przez solistów: Klaudię Sadowską, Marię Tran i Marię Przybysz-Giżyńską oraz szkolny chór, które sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym a historia "Dziewczynki z zapałkami” skłoniła do wzruszeń i refleksji nad istotą świąt Bożego Narodzenia.

Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Po występie głos zabrali dyrektor Irena Leszczewicz i dyrektor Mirosław Stolarski, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie z całą społecznością szkolną połamali się opłatkiem. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu.

Dorota Klejnowska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2145012 | 109.241.*.* 29 gru 2016 04:35

    Szczęść Boże!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages