środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Dobra zabawa i promocja zdrowego stylu życia

2017-01-01 11:31:24 (ost. akt: 2017-01-04 13:29:44)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Nasza szkoła od wielu lat systematycznie i konsekwentnie propaguje ideę życia bez nałogów. Odbywa się to w formie konkursów, koncertów, spektakli i programów profilaktycznych.

W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy program "Trzeźwolaty nakręcają zdrowy styl życia". Pieniądze na organizację imprezy profilaktycznej oraz nagrody dla uczniów były pozyskane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Lidzbarku na rok 2016 — mówią pomysłodawczynie i organizatorki akcji pedagog szkolny Jolanta Szczepaniak oraz nauczycielki Iwona Jabłońska i Ewa Mroczkowska. — W harmonogramie imprezy profilaktycznej, która odbyła się 16 grudnia uwzględniliśmy "Szkolny festiwal filmów Profilaktyk". Podczas festiwalu zaprezentowane zostały krótkometrażowe filmy o tematyce zachowań ryzykownych - nakręcone przez młodzież szkolną (instruktażu technicznego podczas pracy udzielał nauczyciel informatyki). Najlepsi twórcy sztuki audiowizualnej zostali nagrodzeni: pierwsze miejsce - Kacper Kordalski i Aleksandra Zientarska, drugie Magda Osiecka i Julia Szymańska, trzecie Aleksandra Kociela i Żaneta Kowalska.
Nagrodę specjalną otrzymał film nakręcony przez klasę II a pod kierownictwem Julii Chylińskiej – film zdobył również nagrodę publiczności.

— „Moje ulubione danie” – to propozycja społeczności szkolnej (nauczycieli i uczniów) na zdrowe żywienie. Przygotowano propozycje różnych dań kulinarnych – od pieczonego chleba po sałatki, różnorodne ciasta i ciastka z nasion — mówią organizatorki przedsięwzięcia. — Trudno było wybrać najsmaczniejsze danie, uwzględniając jednocześnie walory zdrowotne. Wystawione dania mogli degustować wszyscy chętni. Nagrodę główną otrzymała klasa III b.

Młodzież uzdolniona plastycznie wzięła udział w konkursie na „Plakat o tematyce edukacyjnej”. Nagrodzono następujące osoby: pierwsze miejsce Patrycja Grzywacz i Dominik Imielski, drugie Puczyńska Daria, trzecie Wiktoria Wojciechowska i Milena Jakubowska.
Konkurs wiedzy z profilaktyki zachowań ryzykownych przygotowany przez panią Iwonę Gołębiowską wygrała klasa III b.

Imprezę profilaktyczną urozmaiciły prezentacje przygotowane przez Dominikę Szczepańską i Adriana Cybulskiego oraz występ wokalny naszego kolegi Filipa Józwowskiego. Nad całością czuwał samorząd uczniowski. Program opracowały i przygotowały: pedagog szkolny Jolanta Szczepaniak oraz nauczycielki Iwona Jabłońska i Ewa Mroczkowska.

— Mamy nadzieję, że zorganizowana impreza profilaktyczna dostarczyła młodzieży wiele pozytywnych przeżyć oraz była przykładem dobrej zabawy i promocji zdrowego stylu życia bez przemocy i nałogów — powiedziały nauczycielki.

Jolanta Szczepaniak
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. madus #2149953 | 82.160.*.* 3 sty 2017 16:04

  Nikt nie dodaje komentarzy o uczestnikach promowania zdrowego życia?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages