Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Radosny, noworoczny koncert [zdjęcia]

2017-01-09 17:15:46 (ost. akt: 2017-01-09 14:29:38)

Autor zdjęcia: Archiwum MGOK Lidzbark

"Radość Dziś Nastała" to tytuł noworocznego koncertu, który odbył się w minioną sobotę w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Wydarzenie uświetnili swoimi występami – młodzieżowy chór Our Voice z Działdowa oraz zespół muzyczny Multicolor.

Zobacz także: Piękny koncert w święto Trzech Króli[zdjęcia] Piękny koncert w święto Trzech Króli[zdjęcia] W piątek 6 stycznia w kościele Zbawiciela w Działdowie, Młodzieżowy Chór Our Voice wspólnie z zespołem Multikolor dał drugi, świąteczny koncert.

Zobacz także: Zobacz występ chóru Concentus [film, zdjęcia] Zobacz występ chóru Concentus [film, zdjęcia] We wtorek (27 grudnia) wieczorem odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w Działdowie występów chóru Concentus.

— Znany i wielokrotnie nagradzany chór prowadzony przez Danutę Czeczot wykonał autorskie interpretacje kolęd i tradycyjnych pieśni świątecznych. Zaprezentowany repertuar miał charakter wielokulturowy, usłyszeliśmy bowiem utwory po polsku i angielsku (między innymi poruszającą kompozycję "The King"), zaś tytuł całego koncertu zapożyczony był od tytułu kolędy ukraińskiej – która także wybrzmiała tego wieczoru ze sceny lidzbarskiego ośrodka kultury — mówi Katarzyna Borowska, dyrektor MGOK w Lidzbarku. — Chórowi Our Voice towarzyszył akompaniament formacji Mulicolor, wykonującej na co dzień utwory z kręgu muzyki rockowej, popularnej oraz smooth jazzu. Saksofon, gitara elektryczna, syntezator i perkusja znakomicie uzupełniały subtelne (choć wzniosłe w wyrazie) brzmienie chóru. Znakiem doskonałego przyjęcia muzyków przez licznie zgromadzoną publiczność były głośne owacje oraz utwory wykonywane na bis – między innymi "Mironczarnia" do tekstu polskiego poety Mirona Białoszewskiego.

Obok Our Voice i Multicolor w trakcie koncertu "Radość Dziś Nastała" można było usłyszeć specjalnych gości – Katarzynę Borowską, Szkolny Chór Dziecięcy z Lidzbarka pod dyrekcją Marleny Komosińskiej oraz podopiecznych sekcji wokalnej lidzbarskiego ośrodka kultury.

— Koncert doskonale wpisał się w nastrój świąteczny i noworoczny – wciąż przecież trwający. Radość nastała w ludzkich sercach – wyzwolona przez współbrzmienie pięknych głosów i instrumentów — dodaje pani Katarzyna.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages