Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Bracia Kurkowi zapraszają na obchody Dnia Św. Sebastiana

2017-01-10 12:27:46 (ost. akt: 2017-01-10 12:30:46)

Zarząd Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Lidzbarku zapraszają Szanowne Siostry i Szanownych Braci na uroczystości związane z obchodami Dnia Patronalnego Św. Sebastiana.

Zobacz także: Kolejny milion dla Gminy Płośnica Kolejny milion dla Gminy Płośnica 29 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się podpisanie dwóch umów na realizację projektów przez Gminę Płośnica ze środków Regionalnego...

— Uroczystość rozpocznie się 20 stycznia (piątek) o godzinie 11.00 Mszą Świętą koncelebrowaną w Kościele Św. Wojciecha przy ul. Kościelnej w Lidzbarku. Liturgię słowa wygłosi ks. proboszcz Stanisław Grzywacz — mówi Krzysztof Główczyński, prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Lidzbarku.
Przed zakończeniem Mszy Świętej głos zabierze prezes Okręgu Pomorskiego Brat Lech Magnuszewski i dokona Intronizacji Króla Okręgu Pomorskiego ZKBS RP przez uroczyste odczytanie aktu Intronizacji, przekazania insygniów władzy królewskiej przez zawieszenie na piersi Króla Łańcucha Królewskiego, odebrania uroczystego Ślubowania. Po zakończeniu Mszy Świętej, Król Okręgu w asyście władz samorządowych, orkiestry oraz pocztów sztandarowych i Sióstr i Braci przejdzie ulicami miasta.
Po obiedzie zaplanowano zwiedzanie siedziby brackiej przy ul. Akacjowej.

oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages