Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Wielka Gala Artystyczna dla Babci i Dziadka [zdjęcia]

2017-01-24 16:34:25 (ost. akt: 2017-01-24 16:40:21)

Autor zdjęcia: Archiwum MGOK Lidzbark

W piątek 20 stycznia w lidzbarskim Ośrodku Kultury odbyła się Wielka Gala Artystyczna dla Babci i Dziadka – coroczne wydarzenie, w którym różnorodny program artystyczny prezentują najmłodsi, a jego adresatami są wymienieni w tytule babcie i dziadkowie.

— Podniosłość oraz uroczysty charakter przedstawienia słowno-muzycznego podkreśla jego galowy charakter – i tej atmosfery nie zabrakło również podczas tegorocznej Gali Artystycznej dla Babci i Dziadka — mówi Katarzyna Borowska, dyrektor MGOK w Lidzbarku. — Pierwszym elementem programu były występy młodych pianistów: Oli Skuzy, Pawła Klejnowskiego i Julii Rynkowskiej, którzy doskonale odnaleźli się w klasycznym repertuarze – wykonując m.in. utwory Ludwiga van Beethovena.
Doskonale przyjętym przez publiczność punktem gali stały się też występy młodych śpiewaków: Emilki Piórkowskiej (piosenka "Cała doskonała"), Julki Witkowskiej ("Słodki strach"), Alicji Jerchewicz ("Zaczarowae pudełko"), Patrycji Kilanowskiej ("Wieczorny walczyk"), Pawła Klejnowskiego ("Tak bardzo się staram"), Julki Turały ("Co nam w duszy gra") oraz Julki Szczawińskiej ("Niepewność siebie").

— Miejsce w bogatym programie wieczoru znalazło się także dla młodych artystów związanych z sekcją gitarową działającą przy lidzbarskim Ośrodku Kultury. Przed publicznością wystąpili: Dorota Błotka, Wiktoria Skuza i Weronika Kowalkowska — dodaje pani Katarzyna. — Pianistyka, formy taneczne i instrumentalne oraz występy wokalne w wykonaniu najmłodszych znalazły swój kontrapunkt w improwizacji teatralnej pod tytułem "Kłamstwo ma krótkie nogi" autorstwa Patrycji Kilanowskiej i Hani Lemańskiej z grupy "Triko 2". Młodym aktorom udało się przedstawić w zwartej formie rodzaj skeczu teatralnego z przesłaniem mówiącym o znaczeniu prawdomówności. W przedstawieniu tym także nie mogło zabraknąć roli dla babci...

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages