Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

W nastroju Wielkiego Postu [zdjęcia]

2017-03-29 13:00:00 (ost. akt: 2017-03-29 12:38:47)

Autor zdjęcia: archiuwm MGOK

W niedzielę (26 marca) lidzbarski ośrodek kultury gościł muzyków Kapela Polonica, którzy zaprezentowali miejscowej publiczności repertuar z kręgu muzyki dawnej.

— Tradycyjne brzmienie i aranżacja wykonywanych w Lidzbarku utworów (były to m.in. kompozycje z cyklu "Lekcje Ciemności" Couperine'a, kantaty Bacha i Telemanna) wpisały się, podobnie jak wcześniejszy koncert duetu Adam Rymarz i Witold Janiak, w artystyczną reprezentację nastroju Wielkiego Postu — mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.
— Zespół Kapela Polonica, składający się z młodych muzyków pochodzących z różnych rejonów Polski, wykonał utwory muzyki dawnej na starannie dobranym instrumentarium, były to: viola da gamba, klawesyn i flet podłużny. Instrumenty te to włoskie kopie oryginałów z epoki, dzięki nim uczestnicy lidzbarskiego koncertu mogli zasmakować (po raz pierwszy w regionie) w brzmieniach, które pojawiają się na uznanych festiwalach muzyki dawnej.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages