środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Kiermasz Wielkanocny w Lidzbarku

2017-04-17 12:50:01 (ost. akt: 2017-04-17 09:47:32)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W Lidzbarku odbyła się druga edycja jarmarku wielkanocnego – wydarzenia, które od początku cieszy się dużą popularnością wśród publiczności i wystawców.

Tegoroczny jarmark "Wystawa Wielkanocna" został zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania z Ciechanowa, Burmistrza Lidzbarka oraz Urząd Miasta i Gminy Lidzbark. Współorganizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku.

Na uwagę zasługuje zainteresowanie ciechanowskiej LGD ideą oraz formą lidzbarskich jarmarków; promocja miejscowej aktywności rzemieślniczej i twórczości artystycznej, podkreślanie zdrowotnych walorów potraw kuchni regionalnej (przygotowywanych chociażby przez Koła Gospodyń Wiejskich w poszczególnych sołectwach), a także integracja lokalnych grup przedsiębiorczych – to tylko wybrane założenia jarmarków zbieżne z celami realizowanymi przez Lokalną Grupę Działania w Ciechanowie.

Obok tradycyjnie bogatych i barwnych stoisk przygotowanych przez wystawców (na stoiskach można było znaleźć, przede wszystkim, wielkanocne potrawy i ozdoby świąteczne) na zwiedzających czekała część artystyczna Wystawy (występy ludowych zespołów wokalnych) oraz finał konkursu na najsmaczniejszy wypiek świąteczny (dla dorosłych wystawców) oraz najpiękniejszą ozdobę wielkanocną (dla młodszych uczestników).

Tegoroczna Wystawa Wielkanocna w Lidzbarku była wydarzeniem udanym i pokazującym twórczą różnorodność regionu oraz jego sąsiedztwa. Ta atmosfera powróci niebawem – do zobaczenia na letnim Wielkim Jarmarku Lidzbarskim.

MGOK Lidzbark
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages