Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych. Lidzbark Miasto Rytmu [zdjęcia]

2017-04-26 16:45:24 (ost. akt: 2017-04-26 16:57:57)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W niedzielę (23 kwietnia) Lidzbark stał się regionalną stolicą tańca, a to ze względu na odbywającą się tego dnia drugą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Form Tanecznych "Lidzbark Miasto Rytmu 2017".

Wydarzenie zorganizowane zostało przez lidzbarski ośrodek kultury pod patronatem gospodarza miasta, burmistrza Macieja Sitarka i - podobnie jak rok temu - cieszyło się znacznym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników (w Festiwalu wzięło udział blisko trzydzieści formacji tanecznych z całej Polski), jak i publiczności.

— Konkursowe występy zespołów tanecznych odbywały się w tym roku bez podziału na kategorie wiekowe i stylistyczne, co pozwoliło uczestnikom na równoprawną (i twórczą) rywalizację. Należy jednak wspomnieć, iż podobnie jak podczas pierwszej edycji Festiwalu, na parkiecie dominował taniec nowoczesny w grupowych układach, często wzbogacony elementami teatralnymi. Ten wzorzec stylistyczny najczęściej podkreślany był także przez dobór kostiumów i akcesoriów, które wykorzystywały grupy taneczne — mówi Katarzyna Borowska, dyrektor MGOK w Lidzbarku.

Złożone z profesjonalistów jury przyznało nagrody:
pierwsze miejsce – Rypiński Dom Kultury (Rypin), drugie
– Pro Contra, Szkoła Tańca i Akrobatyki "Spinel" (Iława), trzecie – Fresh Flow Dance Academy (Działdowo).
Wyróżnienia: Fit Dance (Lidzbark), Dziecięca Akademia Rozwoju Umiejętności (Rypin), "Fresh", Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.
Miejsca na podium były uhonorowane nagrodami pieniężnymi, zaś pozostali uczestnicy Festiwalu otrzymali dyplomy za udział w wydarzeniu.

— Poziom artystyczny II Ogólnopolskiego Festiwalu Form Tanecznych "Lidzbark Miasto Rytmu 2017" oraz żywe zainteresowanie wydarzeniem ze strony zespołów tanecznych i publiczności (także przyjezdnej) przemawiają za tym, iż Festiwal musi znaleźć swoją kontynuację w przyszłym roku – co zapowiedział już gospodarz naszego miasta, Maciej Sitarek — podsumowuje pani dyrektor.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages