Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Spotkanie dzielnicowego z gimnazjalistami

2017-06-21 12:25:39 (ost. akt: 2017-06-21 12:34:44)

Autor zdjęcia: policja

Czas wypoczynku, to czas zabawy, realizacji swoich marzeń, odpoczynku od nauki i siedzenia w szkolnej ławce. Każdy z nas korzystać będzie z wolnego czasu na swój sposób, warto jednak zadbać o to, by plany i zajęcia, które będziemy realizować odbywały się w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży dzielnicowy z Lidzbarka wspólnie z policjantką z Działdowa spotkali się z lidzbarskimi gimnazjalistami i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Spotkanie odbyło się we wtorek w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Lidzbarku. Wzięli w nim udział uczniowie z całej szkoły wraz z panią pedagog i nauczycielami. Podczas apelu skierowanego głównie do młodzieży, policjanci poruszyli tematykę bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, zarówno na lądzie, jak i nad wodą. Dzielnicowy z Lidzbarka przypomniał uczestnikom spotkania o właściwym zachowaniu w czasie przebywania w lesie, nad wodą oraz w trakcie poruszania się po drogach. Omówił zasady zachowania się w przypadkach nagłych, wymagających interwencji ze strony służb ratunkowych, w tym policji. Ponadto przekazał informacje odnośnie tematyki bezpieczeństwa nad wodą i związanych z tym działań policji oraz konkursu pn.”PrzeWodnik Filmowy”.

Policjantka zajmująca się profilaktyką przypomniała natomiast o zasadach bezpieczeństwa związanych z wyjazdami, zarówno krajowymi jak i zagranicznymi, by nie stać się ofiarą handlu ludźmi, a także o właściwym poruszaniu się w cyberprzestrzeni, przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w Sieci i ostrożnością przed nawiązywaniem nowych wakacyjnych znajomości.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 300 osób.

Policjanci przestrzegli młodzież przed zażywaniem tytoniu, alkoholu, środków odurzających i uczestnictwem w różnego typu imprezach w trosce o własne zdrowie i życie, tak by po wakacjach wszyscy wrócili cali i zdrowi i nikogo nie zabrakło, gdy zadzwoni pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym.

st. sierż. Justyna Nowicka
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages