środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Strumień gorącej krwi w Lidzbarku

2017-06-23 09:54:33 (ost. akt: 2017-06-23 10:06:22)

Autor zdjęcia: Joanna Derbin

Honorowy Dawca Krwi brzmi dumnie, choć sam krwiodawca to najczęściej ktoś kogo mijamy codziennie na ulicy, nasz sąsiad może krewny. Ot skromna osoba, a dzieli się tym, co ma najcenniejszego - kroplą krwi ratującą zdrowie, a nawet życie.

To właśnie dla nich i ich rodzin, a także sympatyków krwiodawstwa Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Lidzbark oraz Klubem Honorowych Dawców Krwi w Lidzbarku już tradycyjnie zorganizował festyn rodzinny z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy. Festyn został otwarty przez Prezesa Klubu HDK w Lidzbarku – Romana Nawrockiego i Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie – Jerzego Giezek. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słupie przedstawili krótkie przedstawienie artystyczne, dziękując krwiodawcom za ich bezcenny dar, a zawodnicy Lidzbarskiej Sekcji Taekwondo zaprezentowali swoje umiejętności. Występy zostały nagrodzone głośnymi brawami a ich wykonawcy nagrodzeni upominkami.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji można było wziąć udział w konkursie „jedzenia pączka bez oblizywania się”, pokonać tor przeszkód w alkogoglach – każdy chętny mógł doświadczyć jak trudno pokonać prosty tor będąc pod wpływem alkoholu, stanowisko do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – tym razem Kacper Węgrzynowski z Działdowskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK udzielał wskazówek chętnym jak udzielić pierwszej pomocy, można było obejrzeć pokaz sprzętu ratunkowego i porozmawiać z ratownikami WOPR, postrzelać na strzelnicy. Dla dzieci przygotowany został konkurs wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gigantyczne kolorowanki dla wytrwałych, zabawy z chustami animacyjnymi oraz przygotowane przez MOSiR w Lidzbarku grę plażową w bilę.

W festynie wzięło udział Stowarzyszenie „Wolność od strachu”, które pomaga ofiarom przemocy promując swoją działalność i zachęcając do zgłaszania takich zachowań.

Odbywający się na plaży miejskiej festyn swoją obecnością zaszczycili zacni goście, nasza wielka przyjaciółka na której zawsze możemy polegać druhna Daniela Gawińska oraz liczni sponsorzy spotkania i goście z Działdowa, między innymi Wiesław Spychalski – Przewodniczący Rejonowej Rady Krwiodawstwa w Działdowie, który w swoim życiu oddał ponad 100litrów krwi i nadal aktywnie działa na rzecz krwiodawstwa w naszym powiecie.

Pogoda i krwiodawcy dopisali. Łącznie w uroczystościach wzięło udział około 1000 mieszkańców. 58 krwiodawców oddało ponad 26 litrów krwi. Prezesi Roman Nawrocki i Jerzy Giezek wręczyli 3 odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, krwiodawcom po oddaniu 6, 12 i 18 l. krwi. Wyróżnionym gratulujemy.

Spotkanie przebiegało w miłej, wakacyjnej atmosferze. Była to okazja do wymiany poglądów, rozmów i wspólnego zdrowego biesiadowania przy grill i grochówce.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie dziękuje: Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Dyrektorowi Miejskiego - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku, Stowarzyszeniu „Wolność od strachu”, młodzieży z Działdowskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK, krwiodawcom z Lidzbarskiego Klubu HDK i Klubu HDK im. Z.Guzowskiego w Działdowie za pomoc w organizacji festynu. Burmistrzowi Miasta i Gminy Lidzbark oraz sponsorom za dofinansowanie festynu.

Joanna Derbin, Jerzy GiezekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages