środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

„Czytanie zbliża”, czyli XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2017-06-27 18:50:00 (ost. akt: 2017-06-27 15:40:53)

Autor zdjęcia: Edyta Marszak

„Czytanie zbliża” to hasło tegorocznego już XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który jest największym dorocznym świętem akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest zachęcenie dorosłych do czytania dzieciom codziennie przynajmniej 20 minut. W tym wyjątkowym tygodniu, który przypada zawsze na początku czerwca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku wspólnie z lidzbarskimi przedszkolami zaprasza do udziału w akcji dorosłych, aby czytali przedszkolakom.

W tym roku do wspólnego czytania w Przedszkolu Miejskim i Niepublicznym Przedszkolu „Bajkowy Zakątek” zaproszono rodziców, babcie, ciocie, którzy czytali ulubione bajki, baśnie swoje i swoich dzieci oraz współczesne opowiadania dziecięce. Spotkania przebiegały w ciepłej, rodzinnej atmosferze, wszyscy dorośli mistrzowsko czytali, a dzieci za czytanie dziękowały wierszem, piosenką, a nawet tańcem.
W tegorocznej akcji czytania wzięli udział: Lucyna Chojnacka, Anna Florkowska, Ewelina Gorczyczewska, Natalia Gutowska, Katarzyna Jakubowska, Marta Kalisz, Natalia Kłosowska, Agata Lamparska, Grzegorz Lemański, Mirosława Ładziak, Katarzyna Łukomska, Aneta Pacuska, Anna Pawelska, Judyta Połeć, Anna Raniszewska, Ewa Raszkowska, Grażyna Rozińska, Agnieszka Rymer, Katarzyna Tomaszewska i Elżbieta Wiśniewska.
Tydzień Czytania zakończył się uroczystym spotkaniem z burmistrzem Lidzbarka Maciejem Sitarkiem i zastępcą Januszem Bieleckim, którzy czytali wiersze Juliana Tuwima. Pamiętajmy, że czytanie wprowadza dzieci w świat wartości i warto czytać, aby dzieci wyrosły na mądrych dorosłych.

Edyta Marszak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages