Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Druga edycja Hoffer Triathlon Energy Lidzbark za nami [zdjęcia]

2017-07-09 11:16:43 (ost. akt: 2017-07-09 11:29:32)

Autor zdjęcia: archiwum UMiG w Lidzbarku

Rywalizacja do ostatnich metrów, czyli kocioł emocji w Lidzbarku Podczas Hoffer Triathlon Energy. Były spektakularne debiuty, wzruszenie oraz tysiące uśmiechów, których nie był w stanie przepędzić nawet deszcz.

– Jest mi niezmierni miło, że po bardzo dobrym przyjęciu ubiegłorocznej imprezy, ponownie staliśmy się triathlonową stolicą Polski. Pozytywnie nastawieni zawodnicy, wymagająca arena zmagań i niezawodni kibice, wspierający na każdym kilometrze zdeterminowanych uczestników, tak wygląda przepis na sukces najbardziej wymagających zawodów organizowanych w naszym mieście. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło blisko 300 zawodników z całej Polski. Z roku na rok zrzeszamy coraz większą liczbę triathlonowych sympatyków. Bardzo miło było Was gościć. Do zobaczenia w przyszłym roku – mówił burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Zanim jednak zawodnicy sprawdzili swoje siły w wodzie czy na trasie, Triathlon Energy przygotował szereg imprez towarzyszących dla kibiców. W sobotę, 1 lipca dzień przed rywalizacją, na Plaży Miejskiej odbył się pierwszy bieg Run for Fun, w którym wystartować mogli rodzice ze swoimi dziećmi. O 15.00 odbyło się wspólne gotowanie, w którym razem z Maliką, finalistką programu Top Chef udział wzięli burmistrz Maciej Sitarek i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Zakrzewska.

W niedzielę, punktualnie o 9.00 do wody weszło pierwszych 53 zawodników zmagających się na dystansie 1/2 Ironmana, czyli 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Kolejnych 111 zawodników występujących indywidualnie oraz sztafety rozpoczęły rywalizację o godz. 11:00 na dystansie 1/4 IronMana – 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,5 km biegu. W południe konkurować zaczęło 105 zawodników wraz ze sztafetami podejmując się pokonania dystansu 1/8 IronMana – 475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu.

– Trzeci start w tegorocznym cyklu Triathlon Energy i trzecie zwycięstwo na dystansie Ironman 70.3. Coraz lepsze pływanie, bardzo dobra jazda na rowerze i bieg, na którym musiałem trochę przycisnąć, żeby wygrać. Dziś było dużo lepsze tempo wyścigowe niż dwa tygodnie temu w Starogardzie, mimo że czas na mecie gorszy o całe 6 minut. Tak to już jest w triathlonie, że każdy wyścig tworzy osobną historię, są różne trasy i sytuacje nieprzewidziane – powiedział Paweł Miziarski, zwycięzca na dystansie 1/2 Ironmana.

Na zawodników i kibiców na stadionie ze swoim stoiskiem czekały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Dworu i Bryńska, a z posiłkiem regeneracyjnym czekał natomiast Bar Chata. Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal.

Dekoracji zawodników dokonali burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan, wicestarosta działdowski Marian Brandt oraz właściciel firmy Hoffer, pan Rafał Hoffer.Wyniki:
>>> 1/2 IM – http://www.timerecords.pl/application/event/score/39
>>> 1/4 IM – http://www.timerecords.pl/application/event/score/40
>>> 1/8 IM – http://www.timerecords.pl/application/event/score/41


informacja UMiG Lidzbark


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages