Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dom kultury w Lidzbarku podsumowuje lipiec

2017-08-06 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-05 11:18:06)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury skupiamy się przede wszystkim na ludziach i ich potrzebach, proponując kulturę żywą i angażującą, której sami stają się współtwórcami.

Zobacz także: Wyzwoliliśmy moc dobrego nastroju. Dni Lidzbarka 2017 [zdjęcia] Wyzwoliliśmy moc dobrego nastroju. Dni Lidzbarka 2017 [zdjęcia] Dni Lidzbarka 2017 to trzydniowe święto miasta, które trwale zapisze się w pamięci mieszkańców oraz gości, przybyłych niejednokrotnie z najodleglejszych...

Wakacje to czas wypoczynku i zabawy, ale również wielu twórczych inspiracji dla każdego z odbiorców kultury, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Tę letnią misję upowszechniania postaw twórczych realizuje z powodzeniem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku.

Oto krótki przegląd wydarzeń, które odbyły się w lipcu oraz zachęta do skorzystania z bogatej oferty programowej przygotowanej przez ośrodek kultury na drugi miesiąc wakacyjnego wypoczynku w Lidzbarku i okolicach – sierpień.

Muzyka. Lipiec w Lidzbarku to nie tylko kończące ten miesiąc święto miasta z jego efektownymi koncertami przyciągającymi tysiące fanów dobrej muzyki (przypomnijmy: podczas tegorocznych Dni Lidzbarka wystąpiły dwie gwiazdy: Kombii oraz Piękni i Młodzi); lidzbarski muzyczny lipiec to także szereg koncertów dopasowanych stylistycznie do różnorodnych gustów muzycznych publiczności.
Sezon rozpoczął "Koncert na Dobry Początek Lata" w wykonaniu rabczańskiego chóru Cantantes Angelicus, który podbił serca lidzbarskich słuchaczy podniosłym nastrojem, perfekcją wykonawczą oraz łatwością, z jaką muzycy poruszali się w obszarach często odmiennych repertuarowo.

Lipiec to także początek sezonu koncertowego w nowym miejscu spotkań w Lidzbarku, na Bulwarze nad Welem. W tym uroczym zakątku miasta odbyła się potańcówka oprawiona muzycznie przez uznaną w Polsce grupę folklorystyczną - Kapelą Niwińskich, czy Zawołany Skład Weselny. Potańcówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności i powróci na Bulwar – do przebojów w stylu retro zatańczymy tu już 11 sierpnia.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć też w Lidzbarku muzyki klasycznej – Bulwar nad Welem był więc również miejscem nastrojowego recitalu chopinowskiego w wykonaniu pianisty Stanisława Deji.

Literatura. Powiatowe Wieczory z Poezją to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w krajobraz letnich atrakcji w Lidzbarku. W tym roku, podczas dwóch odsłon Wieczorów, w czytających poezję wcieliła się para znakomitych aktorów – Piotr Cyrwus oraz Lidia Sadowa, która przypomniała wiersze lidzbarskiego poety, Zbigniewa Rzeszutko. Owacjom publiczności nie było końca!

Wycieczki, zajęcia artystyczne i edukacyjne, projekcje filmowe, imprezy w sołectwach. W sferze tych atrakcji nie było w lipcu dnia, który pozbawiony byłby wypełnienia. Dzieci z Lidzbarka mogły odwiedzić m.in. Nadleśnictwo, Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie (dwukrotnie) oraz nabrać wprawy w letnich szaleństwach nad wodą podczas wycieczki na basen do Mławy.

Tradycją lipcowego wypoczynku w Lidzbarku stały się też seanse kina plenerowego z repertuarem dopasowanym dla odbiorców w różnym wieku. Seanse te cieszą się niezmiennie ogromną popularnością!

Obok świąt organizowanych w sołectwach można było wziąć także udział w licznych zajęciach artystycznych, w trakcie których instruktorzy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku przeprowadzali zabawy m.in. z fotografią i malarstwem. Dla każdego coś kulturalnego!

To dopiero półmetek wakacji – zachęcamy więc do wzięcia udziału w sierpniowych atrakcjach przygotowanych przez lidzbarski ośrodek kultury. Szczegóły można znaleźć na plakatach oraz w internecie, pod adresem: mgoklidzbark.com.

Do zobaczenia Katarzyna BorowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages