Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Jagodowe biesiadowanie w Bełku

2017-08-19 18:30:00 (ost. akt: 2017-08-18 12:26:07)

Autor zdjęcia: UMiG Lidzbark

Kolejne wakacyjne święto w gminie Lidzbark to, pierwsza edycja Święta Jagody w Bełku.
Jagodowe biesiadowanie rozpoczęło się oficjalnym otwarciem drogi, której przebudowa sfinansowana została z budżetu Gminy Lidzbark, a jej koszt wyniósł niespełna 120 tysięcy złotych. Przecięcia wstęgi w asyście dzieci dokonał burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, radny Rady Miejskiej Zbigniew Gutowski oraz sołtys sołectwa Bełk Patryk Moszczyński.

Po części oficjalnej na zgromadzonych czekały konkursy dla starszych i młodszych przygotowane przez animatorów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, część artystyczna w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Bełku, dmuchańce, malowanie twarzy, bryczka, wóz strażacki oraz gospodynie ze swojskim jadłem. Jagody w drożdżówkach, cieście, zupie… wymieniać można długo.

Biesiadowanie uwieńczyła zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu Foto-Rytmik. Na festynie obecni byli burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, zastępca burmistrza Janusz Bielecki, sołtysi sąsiednich sołectw oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Lidzbarku.

UMiG Lidzbark
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages