Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

W malinowym Słupie

2017-08-22 22:00:50 (ost. akt: 2017-08-22 10:35:03)

Autor zdjęcia: UMiG Lidzbark

W sobotę 19 sierpnia po raz drugi mieliśmy okazję bawić się w Słupie na Święcie Maliny. Uroczystości rozpoczęto oficjalnym otwarciem drogi, której przebudowa sfinansowana została z budżetu Gminy Lidzbark.


UMiG Lidzbark

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, zastępca burmistrza Janusz Bielecki, przedstawiciele Rady Miejskiej oraz sołtys sołectwa Słup Wiesław Karda.

Po części oficjalnej na terenie świetlicy wiejskiej można było skosztować pysznych ciast przygotowanych przez słupskie gospodynie, pikantnej zupy chili a także tradycyjnej kiełbaski oraz kaszanki z grilla, jak również innych potraw. Nie zabrakło także wyrobów z malin.

Na najmłodszych czekały konkursy z nagrodami przygotowane przez animatorów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz zabawy z animatorem zarówno dla dzieci jak i dorosłych, malowanie twarzy, wata cukrowa i dmuchana zjeżdżalnia zapewnione przez Centrum Animacji i Eventu z Bratiana.

Dużym powodzeniem cieszył się zabytkowy żuk strażacki, do którego na przejażdżkę garnęły się wszystkie dzieci. Festyn zakończył się zabawą taneczną przy akompaniamencie zespołu Exces.


Koło Gospodyń Wiejskich w Słupie dziękuje wszystkim, którzy w jakichkolwiek sposób pomogli w przygotowaniach do festynu.

UMiG Lidzbark

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages