Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dzieciaki programują, czyli Code Week w lidzbarskiej bibliotece [zdjęcia]

2017-10-26 15:50:04 (ost. akt: 2017-10-26 16:02:01)

Autor zdjęcia: Edyta Marszak

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania ph. „Wpadnij i zachwyć się programowaniem!” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku za nami.

Wydarzenie to było szansą na naukę kreatywnego programowania i pokazania, że programowanie może być ciekawe i przydatne. W akcji wzięli udział uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w Lidzbarku, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Zakątek” oraz członkowie bibliotecznego Lokalnego Klubu Kodowania.

W trakcie spotkań dzieci wykonywały szereg aktywności związanych z programowaniem bez komputera, między innymi: układały algorytm czynności z życia codziennego, sterowały „robotem” w oparciu o zamknięty zestaw poleceń, brały udział w zabawach z kolorowymi kubeczkami i kropeczkami. Aktywności bez komputera podobały się dzieciakom i chętnie angażowały się w każde działanie. Obok kodowania bez prądu, były również działania z komputerem.

W aplikacji „Labirynt”, specjalnie stworzonej dla Kampanii Europejskiego Tygodnia Kodowania, można było wytyczyć drogę do skarbca i stworzyć własny zawiły labirynt. Uczestnicy zajęć z radością i ogromnym entuzjazmem wykonywali zadania, dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z programowaniem.

Wszystkie działania i aktywności pozwoliły wprowadzić dzieci w środowisko kreatywnego programowania. Za wydarzenia zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku otrzymała pamiątkowy certyfikat.


Edyta Marszak
MGBP w Lidzbarku


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages