Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Odblaskowy Pierwszak - podsumowanie akcji policji i samorządowców

2017-11-06 19:46:17 (ost. akt: 2017-11-06 19:52:01)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z powiatu działdowskiego wspólnie z samorządami prowadzili działania „Odblaskowy Pierwszak” skierowane do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

Podczas spotkań i pogadanek w szkołach policjanci wraz z przedstawicielami lokalnych samorządów przekazywali pierwszakom elementy odblaskowe, wpływające na poprawę widoczności niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich bezpieczeństwo.
Do akcji przystąpiły gminy Działdowo, Iłowo-Osada, Płośnica, Rybno, miasto Działdowo oraz miasto i gmina Lidzbark.

— We wrześniu i październiku policjanci wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz przekazali pierwszoklasistom łącznie 625 elementów odblaskowych w postaci zawieszek, opasek odblaskowych, breloków, worków na obuwie i odzież — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Celem działań była edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego pod kątem zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze, wykształcenia prawidłowych nawyków podczas przechodzenia przez jezdnię, właściwego zachowania się na drodze i podczas jazdy rowerem, a także postępowania zgodnego z przepisami ruchu drogowego. Akcja prowadzona była równocześnie z działaniami „Bezpieczna droga do szkoły”, przez co miała ona podwójny oddźwięk profilaktyczno-edukacyjny.

W wielu szkołach odblaski zostały przekazane uczniom w czasie uroczystości Pasowania na Pierwszoklasistę, gdzie udział brali również rodzice, osoby bliskie dzieciom i zaproszeni goście.

— Policja nadal będzie prowadziła tego typu działania. Mamy nadzieję, że akcja „Odblaskowy Pierwszak” doczeka kontynuacji w kolejnym roku szkolnym — dodaje oficer prasowy. — Policja serdecznie dziękuje wszystkim włodarzom gmin i miast z terenu powiatu działdowskiego za udział w akcji i już teraz zaprasza do włączenia się w kolejne działania i akcje dotyczące promocji bezpieczeństwa dzieci i dorosłych.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages