Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Dziecko z odblaskiem - Widoczne – Bezpieczne

2017-11-08 15:08:49 (ost. akt: 2017-11-08 15:14:27)

Autor zdjęcia: policja

Działdowska policja pod patronatem starostwa powiatowego prowadzi działania edukacyjno-profilaktyczne skierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego i rozdaje dzieciom kamizelki odblaskowe przekazane przez starostwo. Akcja nosi nazwę „Dziecko z odblaskiem – Widoczne – Bezpieczne”.

Szczególnie niebezpieczne dla dzieci sytuacje, do jakich może dojść na drodze, to m. in. przekraczanie jezdni, poruszanie się po jezdni w przypadku braku chodnika lub pobocza, niebezpieczne zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów.

Dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły, należy podejmować działania związane z zapewnieniem bezpośredniego nadzoru nad ruchem przez policjantów uprawnionych do kontroli ruchu drogowego oraz realizować działania profilaktyczno-edukacyjne propagujące świadome i bezpieczne zachowania na drodze.

W ramach prowadzonych działań edukacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Działdowie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Działdowie, które przekazało kamizelki odblaskowe dla dzieci, przeprowadzono spotkania z dziećmi w wieku przedszkolnym na temat przepisów BRD, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Działania realizowane będą w miesiącach listopad - grudzień 2017 r. w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…” i „Bezpieczna droga do szkoły… przez cały rok szkolny”.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Dziecko z odblaskiem – Widoczne - Bezpieczne” odbyło się w poniedziałek 6 listopada i uczestniczyli w nim policjanci ruchu drogowego z KPP Działdowo i przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego przy ul. Akacjowej w Lidzbarku. Podczas prelekcji policjanci przekazali dzieciom wiedzę na temat istniejących zagrożeń i sposobów ich unikania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W szczególności przekazywali treści z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasad korzystania ze środków komunikacji i właściwego poruszania się po drodze. Na zakończenie spotkania policjanci każdemu z dzieci wręczyli kamizelkę odblaskową.

Kamizelki z logo powiatu i uśmiechniętą buźką sprawiły dzieciom ogromną radość. Widoczne na drodze z „odblaskową kamizelką” przedszkolaki zapewne będą czuły się bezpieczniej.

Dzieci i młodzież stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Najbardziej narażone na niebezpieczeństwa związane z ruchem drogowym, są dzieci najmłodsze, które nie posiadają wystarczających umiejętności i wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z dróg. Dlatego tak ważne jest kształtowanie właściwych postaw od najmłodszych lat i wpajanie zasad brd. Istotne jest tu również zwracanie uwagi na elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego i niejednokrotnie ratują im życie.

sierż.szt. Justyna nowicka
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam B #2370849 | 31.0.*.* 9 lis 2017 22:06

  Patrol z chudym szczurem z Pileckiego flip i flap

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gunner #2370833 | 176.103.*.* 9 lis 2017 21:49

  Bogdana G.tez chłopaka się czepiał emeryta,chciał wynik swego czasu na emerycie Robercie G.zrobić w Rybnie. Zwykły pustak.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Prosty #2370243 | 176.103.*.* 8 lis 2017 22:56

  Musi byc gość prosty jak kij od szczotki. Tyle lat bez awansu szlifuje asfalt. Wynik zrobił w ilowie myslał że go awansują:):):) Gdy inny emeryt mariusz p.spytał go czemu tak zrobił to uciekał;):) Ludzie są pamiętliwi.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Do mirki #2370234 | 31.0.*.* 8 lis 2017 22:29

  Mirka kochasz

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. :) #2370230 | 176.103.*.* 8 lis 2017 22:20

  Dzieci straszy:) Kiedy odchodzi?czekamy:)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages