Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

„Bezpieczne Wakacje” i kontrola miejsc wypoczynku

2018-08-18 13:00:00 (ost. akt: 2018-08-17 17:00:37)
Tematyka spotkań dotyczyła m.in. bezpiecznego wypoczynku na terenach leśnych

Tematyka spotkań dotyczyła m.in. bezpiecznego wypoczynku na terenach leśnych

Spotkania z młodzieżą to nieodzowny element działań prewencyjno - edukacyjnych służb dbających o bezpieczeństwo, a zwłaszcza bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku.

Spotkania z młodzieżą to nieodzowny element działań prewencyjno-edukacyjnych służb dbających o bezpieczeństwo, a zwłaszcza bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku. Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Działdowa uczestniczyli w spotkaniach z uczestnikami kolonii i prowadzili kontrole miejsc wypoczynku.


Pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Działdowa oraz policjantka zajmująca się m.in. profilaktyką spotkali się z uczestnikami kolonii w ośrodkach wczasowych w Lidzbarku i rozmawiali o bezpieczeństwie. Tematyka spotkań dotyczyła m.in. bezpiecznego wypoczynku na terenach leśnych, bezpieczeństwa nad wodą, bezpiecznego postępowania z żywnością i właściwą higieną celem uniknięcia zakażeń i dolegliwości zdrowotnych ze strony układu pokarmowego. Dzieci i młodzież przypomniały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jednię na pasach oraz przepisy dotyczące rowerzystów i motorowerzystów.


Prowadzący spotkanie podkreślili znaczenie elementów odblaskowych w zakresie osób pieszych propagując noszenie odblasków wpływających na poprawę widoczności tej grupy użytkowników ruchu drogowego.

Młodzież miała m.in. okazję zobaczyć i sprawdzić, jak to jest po zażyciu dopalaczy czy spożyciu alkoholu i wpływie tego rodzaju używek na zaburzenia prawidłowego widzenia i zachowania, pokonując krótki odcinek drogi wzdłuż linii mając założone alkogogle.
Ponadto dzieci uczestniczyły w teście wiedzy rozwiązując zagadki, odpowiadając na pytania i wykonując ćwiczenia fizyczne z wylosowanych zestawów z zadaniami, zarówno z zakresu zdrowego życia jak i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do rąk uczestników trafił kleszcz - rekwizyt, by przybliżyć im jego wygląd i zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie może nieść ze sobą kontakt z tym pasożytem.
Do ośrodków wczasowych prowadzące spotkanie przekazały ulotki i foldery informacyjne na temat m.in. bezpieczne wakacje, kleszcze, bezpieczeństwo w lesie, kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą, „Dlaczego warto bez alkoholu”, substancje psychoaktywne – czy to już problem?
Oprócz spotkań pracownicy sanepidu i policji przeprowadzili również kontrole miejsc wypoczynku.

(JN)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages