OSP Jeleń ponownie na pierwszym miejscu!

2019-09-04 16:00:00(ost. akt: 2019-09-04 12:42:01)

Tradycyjnie nad Małym Jeziorkiem odbyły się coroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Do startu zgłosiło się 10 drużyn z terenu Gminy Lidzbark: 7 drużyn męskich i 2 drużyny kobiece. Poza rywalizacją wystartowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Stare Dłutowo. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Komisję sędziowska powołał Komendant Powiatowy PSP w Działdowie bryg. mgr inż. Leszek Góralski, a sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Damian Mackiewicz. Ostatecznie spośród wszystkich drużyn na najwyższym stopniu podium ponownie stanęli strażacy z OSP Jeleń. Znakomitą formą wykazały się również panie. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajęły druhny z OSP Stare Dłutowo.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i nagrodami pieniężnymi, a dla drużyn znajdujących się na podium czekały dodatkowo pamiątkowe puchary. Dekoracji dokonali: burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z komendantem Miejsko – Gminnym Stanisławem Machujskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Ciesielskim.