środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku rozdał 50 czujników tzw. czadu

2019-11-15 10:26:47 (ost. akt: 2019-11-15 10:45:04)

Autor zdjęcia: UG Lidzbark

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku rozdał dzisiaj 50 czujników tlenku węgla, tzw. czadu.

Warunkiem otrzymania czujnika było poprawne wypełnienie ankiety związanej z objawami zatrucia tlenkiem węgla, zamieszczonej w ostatnim numerze lidzbarskiego biuletynu. Od wczesnych godzin porannych Urząd Miasta odwiedzali mieszkańcy z poprawnie wypełnionymi ankietami. Gratulujemy wiedzy i prawidłowych odpowiedzi konkursowych! Liczymy, że czujniki zagwarantują bezpieczeństwo i dzięki nim mieszkańcy w porę będą mogli reagować na nadchodzące zagrożenie.

- Bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową, dlatego też aby jeszcze bardziej poprawić komfort życia mieszkańców naszej gminy rozdaliśmy dzisiaj czujniki czadu. Tlenek węgla to gaz, który nie ma koloru ani zapachu. Jest ogromnie niebezpieczny przez cały rok, a szczególnie teraz, gdy temperatury za oknem szybują w dół, a w domach trwa sezon grzewczy – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Czujniki mają na celu wczesne wykrycie niebezpiecznego stężenia gazów i alarmowania otoczenia o zagrożeniu. Sygnalizator obecności czadu służy do ciągłego monitoringu obecności tlenku węgla CO w powietrzu. Czujnik instaluje się w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego dwutlenku węgla.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Heh #2819876 | 31.0.*.* 16 lis 2019 20:14

  Jasionowskiemu dajta do pgk Smród mu idzie to czujnik się przyda żeby mu kicha nie strzeliła

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages