środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Złodziej włamywacz złapany na gorącym uczynku

2020-04-06 13:03:02 (ost. akt: 2020-04-06 13:07:37)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Policjanci z Lidzbarka złapali i zatrzymali mieszkańca Lidzbarka, który włamał się na teren prywatnego ośrodka i ukradł znajdujące się tam rzeczy. Młodzieniec został zaskoczony przez policjantów, gdy przebywał w jednym z budynków na terenie ośrodka. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W jednej z miejscowości w gminie Lidzbark 20-letni mieszkaniec Lidzbarka wszedł na prywatny teren, gdzie znajduje się ośrodek wczasowy. Zdarzenie miało miejsce we wczesnych godzinach porannych w sobotę (4 kwietnia).

Młodzieniec wybił szybę w pomieszczeniu kawiarenki i ukradł papierosy i rower marki Cross. Ponownie wybijając szybę w drzwiach przeniósł się do innego pomieszczenia, gdzie usiłował dokonać kradzieży pieniędzy, jednak nie zdążył, gdyż został zaskoczony przez patrol policji. Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili w posiadaniu lidzbarczanina woreczek foliowy zawierający susz w postaci marihuany, który mężczyzna trzymał w ręce.

Policjanci z Komisariatu w Lidzbarku zabezpieczyli znalezione narkotyki i odzyskali skradzione rzeczy, a mężczyznę zatrzymali i przetransportowali do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie celem złożenia przez niego wyjaśnień.

Jeszcze w tym samym dniu 20-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia oraz posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


KPP Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages